Žralok ukousl surfaři ruku, ten vykrvácel

31. května 2008 v 13:53 | Oukiczek |  <3 Žralok Bílý
U tichomořského pobřeží Mexika zahynul v pátek po útoku žraloka jedenadvacetiletý mexický surfař. Uvedly to místní úřady. Za poslední měsíc jde už o druhého člověka, který přišel o život po útoku žraloka.
24. 5. 2008 09:07
Žralok na Osvalda Mata Valdovinose zaútočil při surfování západně od známého střediska Acapulco. Podle svědků predátor mladíkovi ukousl levou ruku a zlomil mu nohu. Přátelé dokázali mladíka ještě vytáhnout na pláž, krátce na to ale Valdovinos vykrvácel.
Koncem dubna zemřel po útoku žraloka u mexického pobřeží čtyřiadvacetiletý Američan. Mexické úřady už po dubnovém útoku začaly žraloky v dané oblasti lovit s pomocí návnad. Obávají se totiž, že by zprávy o obětech útoků mohly odstrašit turisty, z nichž tato oblast Mexika žije.
Útoky žraloků na plavce, surfaře či potápěče končící smrtí jsou v Mexiku vzácné. V mexickém státě Guerrero, kde zemřeli oba surfaři, prý nebyl zaznamenán smrtelný útok žraloka na člověka od roku 1977.
Mořští biologové vedou dlouhodobě debatu o tom, zda jsou žraloci primárně agresivními tvory, anebo zda jen reagují agresivně ve chvíli, kdy cítí nebezpečí nebo ohrožení od lidí v úloze vetřelců v jejich přirozeném životním prostředí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.